Wszystkie Kina Studyjne w Krakowie zagrają razem

9 października 2016 roku dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai) po raz pierwszy będzie Europejskim Dniem Kina Artystycznego. Święto to dotyczy zarówno kina jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy. Celebrując ten dzień, wszystkie krakowskie kina studyjne zagrają po raz pierwszy razem.

Zabawa rozpocznie się od Kinowej Gry Miejskiej, w trakcie której uczestnicy podążą śladami krakowskich kin (tych istniejących, ale i tych, po których zostało jedynie wspomnienie), gdzie czekać na nich będą filmowe zagadki i pułapki.
Ponadto każde z kin tego dnia przygotuje dla Widzów coś specjalnego. Będą pokazy przedpremierowe, spotkania z twórcami, prelekcje, pokazy z muzyką na żywo oraz wystawy.


10:00-15:00
Zabawę rozpoczniemy w Kinie KIKA, na mapie znajdziecie 12 punktów, każdy z nich znajduje się w Kinie, które istnieje, lub w miejscu, w którym jeszcze całkiem niedawno było Kino. W każdym z punktów gry czekają na Was zagadki związane z Kinem i kinematografią europejską.


Punkty: Kino Kika, Kino Wrzos, Kino Atlantic (partner Atlantic Sports), Kino Wanda (partner Klimaty Południa), Kino Pasaż (partner Fundacja Pauza), Kino Pod Baranami, Kino ARS, Kino Agrafka, Kino Paradox, Kino Mikro, Kino Kijów.Centrum, Kino Wolność (partner Ulica Pomorska. Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa)

Istota gry: poznanie istniejących i nieistniejących miejsc związanych z propagowaniem kultury filmowej. Zabawa w przestrzeni miejskiej. W każdym z miejsc na uczestników czekają zadania związane z miejscem i z europejskim filmem.

Na zgłoszenia drużyn czekamy do 28 września 2016 pod adresem: agnieszka@cyrkedison.org
W zgłoszeniu prosimy podać nazwiska osób w drużynie, wiek uczestników oraz nazwę drużyny. Nie zapomnijcie o podaniu numeru telefonu i adresu e-mail do kapitana zespołu.

Liczba uczestników: 30 zespołów min.2- max. 4 osobowych,
Gra jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych.
Uczestnicy poniżej 15 roku życia muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej

Na uczestników czekają filmowe prezenty.

Partnerem Kinowej Gry Miejskiej jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.


Wydarzenia specjalne


W tym dniu każde z krakowskich Kin Studyjnych przygotowało dla Was coś specjalnego. Poniżej, znajdziecie plan dnia czyli program wszystkich wydarzeń w ramach naszego święta.

KINO AGRAFKA
Kino Agrafka otworzyło się 10/09/2009 roku w miejscu z tradycjami kinowymi sięgającymi lat 50-tych. Jest tradycyjnym, ale jednocześnie nowoczesnym, jedno- salowym art-housem, w którym na próżno szukać popcornu. Jest za to dużo dobrego kina, spotkania filmowe dla Pań, Akademia Filmowa dla dzieci i dla seniorów oraz niedzielne spotkania dla najmłodszych widzów.

KINO POD BARANAMI
Unikatowy art-house w renesansowym pałacu w samym sercu Krakowa. Niepowtarzalny klimat, prawdziwa magia kina. Kultowe miejsce dla widzow w każdym wieku, tworzone przez ludzi z pasją. Ambitny i zróżnicowany repertuar z różnych stron świata. Spotkania i zażarte dyskusje. Premiery, festiwale i liczni goście. Dla dużych, dla małych, dla każdego. Bez wątpienia najlepsze kino na Rynku!

KINO MIKRO
Kino Mikro działa nieprzerwanie od 1984 roku. Na dwóch ekranach, w zdecydowanej większości można znaleźć filmy europejskie i polskie. Przy okazji organizacji wielu przeglądów filmowych, retrospektyw i festiwali, gośćmi kina byli znakomici twórcy min. Lindsey Anderson, Malcolm Mc Dowell, Aki Kaurismaki, Andrzej Wajda, i wielu innych. Kino Mikro znane jest ze świetnego repertuaru i niezwykłej atmosfery.

KINO SFINKS
Istnieje od 1958r. Jest jedynym kinem studyjnym w Nowej Hucie. Stawia na dobre filmy, kameralną atmosferę i bliski kontakt ze swoimi widzami. Poza regularnym repertuarem zaprasza na spotkania w DKF Kropka, Akademię Filmową Młodego Widza i Seanse z Maluszkiem. Jest też producentem Nowohuckiej Kroniki Filmowej, którą można oglądać przed każdym seansem.

KINO PARADOX
Paradox to kino kieszonkowe, kameralne, klimatyczne, krnąbrne. Niewielka sala przy Krupniczej jest wielka filmami wyświetlanymi. Poszerzamy granice myślenia o świecie i odczuwania świata. Filmy powstają czasem całe lata, a my przedłużamy im życie kinowe, gdy w innych miejscach już przebrzmiały. Lubimy też do nich powracać, aby zobaczyć co zmieniło się w nich, a co w nas.

KINOKAWIARNIA KIKA
Jedyne w Podgórzu, niepozorne, wkomponowane w pomieszczenia dawnej fabryki guzików Braci Thorn, najmłodsze kino studyjne w Krakowie. Dwie kameralne sale kinowe i kawiarnia razem, ale osobno. To tu znajdziecie strawę zarówno dla ducha jak i dla ciała. Na naszych ekranach niemal wyłącznie europejskie kino, a w barze sporo przyjemności nie tylko dla najmłodszych.

KRAKOWSKIE CENTRUM KINOWE ARS
ARS to jedno z najstarszych kin w Krakowie. W 5 działających w obrębie kina salach kino ARS staje się atrakcyjną odskocznią od multipleksów. Zapewniamy unikalną atmosferę, wyselekcjonowany dobór repertuaru oraz specjalne pokazy. Kino prezentuje filmy zarówno ambitne, jak i duże superprodukcje, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

KINO KIJÓW.CENTRUM
Kijów.Centrum to więcej niż kino, to centrum rozrywki. W jednej z największych sal kinowych w Polsce (828 miejsc) organizujemy wydarzenia dla różnych grup widzów, przeglądy filmowe, koncerty, transmisje oper i teatrów. Kameralna atmosfera Filmowej Cafe prowokuje do pozostania w kinie na trochę dłużej, przy aromatycznej kawie i innych smokołykach.

Kontakt


Fundacja Wspierania Kultury Filmowej
Cyrk Edison
biuro - kino Agrafka
ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków

12 4300179
napisz do nas
fundacja@cyrkedison.org
  • Organizator projektu

  • Organizatorzy wydarzeń w kinach

  • Partnerzy organizacyjni

  • Partnerzy

  • Patroni medialni